Okolica

Sarbinowo - położone 7 km na zachód od Mielna - Sarbinowo - od lat widnieje na mapie turystycznej polskiego Wybrzeża. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1309 roku. Przed laty wieś leżała w odległości 1,5 km od morskiego brzegu. Na początku naszego stulecia podstępny Bałtyk zaczął wdzierać się pod naszą osadę. Aby powstrzymać żywioł, w 1910 r. wzniesiono wzdłuż plaży kilometrowy kamienno-betonowy mur oporowy.

Atrakcją turystyczną w Sarbinowie jest kościół z 1856 r. z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta oraz chałupa rybacka z pokrytym trzciną dachem z 1804 r. Dzisiaj Sarbinowo liczy 500 stałych mieszkańców. Gościnne letnisko kusi przede wszystkim walorami środowiska naturalnego. Przyjedź, jeśli jesteś spragniony czystego powietrza, wody i plaży. Morska bryza owieje Cię dobroczynnym jodem, a wiatr wiejący znad porośniętych borem wydm przyniesie lecznicze olejki eteryczne. Sarbinowski mikroklimat wyleczy Ci drogi oddechowe, uspokoi Cię i obniży ciśnienie krwi. O każdej porze roku! Tu powędkujesz i nazbierasz grzybów. Twoja skóra nabierze złocistych odcieni. Stąd wyruszysz na atrakcyjne nadmorskie szlaki. Odpoczniesz i na pewno wrócisz za rok...

ATRAKCJE

Neogotycki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybudowany w 1856 roku – najcenniejszy obiekt architektoniczny Sarbinowa.

Liczne trasy turystyczne piesze i rowerowe, idealne do uprawiania nordic walkingu, m.in. Szlak Latarń, Szlak Pałaców, Szlak Gotów.

Eco pojazdy turystyczne świadczące usługi przewozowe w kierunku: Latarnia Morska w Gąskach, Osada Rybacka w Chłopach, Mielno... lub inne indywidualne zamówienia. Zniżki dla naszych Gości. tel.608132588

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy – Hortulus to obszerny kompleks zawierający: jedyne Ogrody Tematyczne w Polsce udostępnione do zwiedzania, Szkółkę Roślin Ozdobnych, Centrum Ogrodnicze wraz z marketem "Ogród i Galeria" oraz caffebar "Barwinek".

Latarnia w Gąskach – jedna z najwyższych latarni na polskim wybrzeżu. Z jej szczytu rozciągają się malownicze widoki na morze i okolicę.

Chłopy – osada rybacka położona 2 km od Sarbinowa. Całość miejscowości objęta jest ochroną konserwatorską ze względu na wyjątkowy zespół budownictwa ludowego.

Rejsy statkiem po jeziorze Jamno i rejsy na Bornholm.

Kołobrzeg (25 km)
- Aquapark Millenium
- miasteczko westernowe Dziki Zachód
- centrum atrakcji wojskowych
- pomnik zaślubin Polski z morzem
- Latarnia morska
- molo
- Muzeum Oręża Polskiego
- spływ kajakowy rzeką Parsętą
- port rejs łodzią Wikingów
- wycieczka statkiem-katamaranem na Bornholm Dania
- rejsy kutrem na połowy ryb
- ratusz neogotycki starówka
- muzeum Pałacu Brunschwickich
- Galeria sztuki współczesnej

Mielno (5 km) - Oceanarium, wesołe miasteczka

Aqua Park, Skansen Chleba (Ustronie Morskie)

Bezpłatne dojazdy kolejką turystyczną:

WYJAZDY (z ośrodka): 10:40, 11:40, 12:40, 13:40, 15:40, 16:40, 17:40, 18:40

POWROTY(do ośrodka): 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00

Okres niewakacyjny
od 80 zł./doba za domek!
Informacje na temat cen i aktualnych promocji telefonicznie lub poprzez e-mail
Krokusowa 1, 76-034 Sarbinowo
tel. 604 843 697

Nowa promenada w Sarbinowie

Dla dzieci

Dla dzieci

Nie tylko dla wygodnych...

Pobliskie atrakcje